[huge_it_slider id='1']

Vítejte

Na poloviční cestě mezi jihomoravskými městy Brno a Kyjov, v malebném údolí Ždánického lesa, v blízkosti moravskoslovenských hranic, leží městečko Dambořice. I když je malé rozlohou a počtem obyvatel, je velmi významné v dodržování svých lidových a kulturních zvyků a tradic. V tomto prostředí působí od roku 1925 krojovaná dechová hudba DAMBOŘANKA.

Více o nás

Historie

90 let Dambořanky

V sobotu 31.10. 2015 se konal koncert DH Dambořanka k 90 letů výročí založení hudby. V zaplněném sále Katolického domu v Dambořicích byla nádherná atmosféra. Popřát k výročí hudby přijeli starostové obcí Telnice,  Hrušky,  Násedlovice a nechyběl samozřejmě  i starosta obce Dambořice. Mezi další hosty patřili pan František Trtílek, který je velký fanoušek dehové hudby, textař a mimo jiné složil libreto Ejhle člověk, který zhudebnil pan Jan Hanuš a na hudební scénu předvedla dílo Vídeňská filharmonie, dále pak Miloš R. Procházka a Ing. Jan Rožnovský. Popřát přijela i delegace muzikantů z Německého Ottersheimu. Na koncertě se křtilo DVD, vydané k 90 letům hudby. Mezi kmotry patří již zmínění hosté Fr. Trtílek, Miloš R. Procházka, Ing. Jan Rožnovský a damborský starosta Ing. Zbyněk Pastyřík. Dambořanka děkuje všem posluchačům a fanouškům za účast a dary.

DVD je možno zakoupit během našich akcí a u kapelníka Jaroslava Bukovského.

Tel.: 728 711 542

Email: damboranka@damboranka.cz

Fotografie z koncertu si můžete prohlednout zde. 

85 let Dambořanky

Dne 9. října 2010 se uskutečnil slavnostní koncert k 85. výročí založení dechové hudby Dambořanky a při této slavnostní příležitosti jsme také pokřtili nové CD „Rodné dědince“. Touto cestou by jsme chtěli poděkovat všem, kteří se tohoto koncertu zúčastnili nebo naši dechovou hudbu jakkoli podpořili. Mnohokrát všem děkujeme!

Vřele doporučujeme prohlédnout fotky z našeho koncertu.

80 let Dambořanky

K příležitosti oslav osmdesátého výročí založení dechové hudby Dambořanka uspořádala kapela dne 11. června 2005 v kulturním domě v Dambořicích koncert, jehož součástí byl i křest nového CD s názvem „80 let“ .

Prohlédněte si fotografie z oslavy.

Historie Dechové hudby Dambořanky

Dechová hudba Dambořanka byla založena v roce 1925 kapelníkem Karlem Mayerem starším. Kapela hrála hudbu dechovou i smyčcovou, zvanou „štrajch“. V roce 1933 poprvé vystupuje v Československém rozhlase. V roce 1958 se stává kapelníkem Karel Mayer mladší a v roce 1979 přebírá vedení současný kapelník František Mayer. Uměleckým vedoucím je Jaroslav Humpolík. V roce 1980 se kapela účastní soutěže Zlatá křídlovka v Československé televizi a v roce 1990 natáčí své první LP pro JZD Pokrok. V roce 1992 vydává kapela svoji první kazetu s názvem „Okolo Dambořic“ a o rok později vychází soubor orchestrálních skladeb na MC s názvem „Pro všechny“. V roce 1994 vydává Dambořanka své první CD „V kraji vinohradů“ a v roce 2000 CD s názvem „Z Dambořic“.

Přitom kapela vystupovala na estrádách a slavnostech v Německu, Holandsku, Belgii, Francii, Rakousku, Slovinsku a Polsku a vystupovala v televizních pořadech Vyberte si šest ze sedmi, Nejlepší z Moravy a Zlatá křídlovka.


Hody Dambořice 1947


Fratišek Mayer a Karel Mayer st.